Skip to main content

FedEx Newsroom

Latest Europe News

November 17, 2021

Firma Prodromus będzie reprezentować Polskę w europejskim finale konkursu FedEx Small Business Grant

FedEx Express Europe, spółka zależna FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największa na świecie firma zajmująca się transportem ekspresowym, ogłosiła listę 15 finalistów europejskiego konkursu Small Business Grant.

More

November 15, 2021

FedEx Express zwiększa przepustowość sieci lotniczej w Europie i poza nią przed szczytem sezonu wysyłkowego

FedEx Express Europe, spółka zależna FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największa na świecie firma zajmująca się transportem ekspresowym, zwiększyła przepustowość europejskiej sieci lotniczej, dodając do siatki połączeń trzy nowe loty, a w przypadku czterech już istniejących zamieniając mniejsze samoloty na większe jednostki.

More

October 6, 2021

Nowe możliwości dostaw dla polskich firm: FedEx Express uruchamia nowe połączenie między Europą a Japonią

FedEx Express Europe, spółka zależna FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największa na świecie firma zajmująca się transportem ekspresowym, ogłosiła dziś uruchomienie nowego międzykontynentalnego lotu między Europą a Japonią, umożliwiającego klientom – także z Polski - jeszcze lepsze bezpośrednie połączenie i dodatkową przepustowość zarówno do Japonii, jak i północnych Chin.

More

September 15, 2021

Rusza kolejna, europejska edycja konkursu FedEx Small Business Grant

FedEx Express Europe, spółka zależna FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największa na świecie firma zajmująca się transportem ekspresowym, ogłasza konkurs pt.: „Small Business Grant Competition in Europe”. Konkurs skierowany jest do europejskich, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Pula nagród dla najbardziej obiecujących przedsiębiorstw wynosi blisko 250.000 euro (ponad milion złotych). Konkurs, po raz pierwszy, zostanie przeprowadzony jako jedno, ogólnoeuropejskie wydarzenie, dostępne dla małych i średnich przedsiębiorstw z 16 różnych krajów europejskich.

More

July 13, 2021

FedEx Access Award 2021 dla polskiego start-upu Epoxico

FedEx Express, spółka zależna FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największa na świecie firma zajmująca się przesyłkami ekspresowymi, przyznała nagrodę FedEx Access Award niewielkiej firmie Epoxico, prowadzonej przez licealistów z Włocławka. Firma otrzymała nagrodę w ramach konkursu Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK za zaprojektowanie, produkcję i dystrybucję naszyjników epoksydowych wykonywanych na indywidualne zamówienie. Nagrodę wręczono w ramach

More

July 1, 2021

FedEx Express Europe dołącza do Capital Equipment Coalition

Amsterdam, 1 lipca: FedEx Express Europe, spółka zależna FedEx Corp. (NYSE: FDX), została członkiem Capital Equipment Coalition (CEC) w Europie. Capital Equipment Coalition (CEC), pod przewodnictwem organizacji pożytku publicznego Circle Economy i we współpracy z Platform for Acceleration Circular Economy (PACE), zrzesza firmy z różnych branż zaangażowane w serwisowanie, produkcję lub eksploatację środków trwałych (capital equipment).

More

June 9, 2021

FedEx gotowy na UEFA EURO 2020

Od rozpoczęcia zmagań na stadionie Olimpico w Rzymie 11 czerwca, po ostatni gwizdek na stadionie Wembley w Londynie miesiąc później, FedEx Express będzie wspierał organizację turnieju UEFA EURO 2020, zapewniając specjalistyczny serwis logistyczny podczas 51 spotkań w 11 miastach.

More

May 31, 2021

FedEx rozszerza ofertę dla e-handlu: teraz międzynarodowa usługa doręczeń z określonym czasem dostaw, FedEx International Connect Plus, dostępna w całej Europie

Warszawa, 31 maja 2021 – Po udanym starcie usługi FedEx International Connect Plus (FICP) w styczniu 2021 r., FedEx rozszerza jej zasięg o kolejne kraje w Europie. Teraz z oferty z określonym czasem dostaw w segmencie handlu elektronicznego mogą korzystać klienci w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Austrii, Szwecji, Belgii i Holandii. Sposób,

More

Media Contacts

United States:
Contact U.S. Media Team

Canada:
905.212.5393

Latin America:
786.388.4698

Europe:
32.2.752.7725
Email Europe Media Team

Middle East, Indian Subcontinent & Africa:
9714.309.1222

Asia & Pacific:
852.2514.0813