Rusza kolejna, europejska edycja konkursu FedEx Small Business Grant

Łączna pula nagród w wysokości prawie 250 000 euro wesprze rozwój małych i średnich przedsiębiorstw w 16 krajach. Firmy zatrudniające do 50 pracowników mogą zgłosić się do konkursu klikając w tutaj.

sbg-master.png

Hoofddorp / Warszawa, 15 września 2021 - FedEx Express Europe, spółka zależna FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największa na świecie firma zajmująca się transportem ekspresowym, ogłasza konkurs pt.: „Small Business Grant Competition in Europe”. Konkurs skierowany jest do europejskich, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). Pula nagród dla najbardziej obiecujących przedsiębiorstw wynosi blisko 250.000 euro (ponad milion złotych). Konkurs, po raz pierwszy, zostanie przeprowadzony jako jedno, ogólnoeuropejskie wydarzenie, dostępne dla małych i średnich przedsiębiorstw z 16 różnych krajów europejskich.

Small Business Grant Competition skierowany jest do komercyjnych, małych i średnich przedsiębiorstw z Polski, Austrii, Belgii, Czech, Danii, Francji, Niemiec, Grecji, Irlandii, Izraela, Włoch, Luksemburga, Holandii, Portugalii, Hiszpanii, oraz Zjednoczonego Królestwa, zatrudniających do 50 pracowników.

Piętnastu finalistów[1] konkursu będzie walczyć o Nagrodę Główną (50 tysięcy euro/ok. 230 tysięcy złotych) lub jedną z trzech Nagród Jury (Judges Choice Awards) w kategoriach: Jakość Cyfrowa, Mistrz Zrównoważonego Rozwoju oraz Mistrz Innowacji (każda w wysokości 15 tysięcy euro/70 tysięcy złotych). Przedsiębiorstwa, które nie zakwalifikują się do finałowej piętnastki, wezmą udział w publicznym głosowaniu, które wyłoni krajowych zwycięzców Nagrody Publiczności (People’s Choice Award). Oznacza to, że 15 kolejnych firm otrzyma po 10 tysięcy euro (45 tysięcy złotych).

Prowadzenie małej firmy nie jest łatwe nawet w czasach stabilności gospodarczej, natomiast ostatnie 18 miesięcy wymagały od małych i średnich przedsiębiorstw nieustających zmian, aby utrzymać się na rynku – mówi Helena Jansson, SVP Finance International FedEx Express, członek jury Small Business Grant. Poprzez Konkurs chcemy wspierać małe firmy, pomagać im w realizacji ich marzeń oraz pisaniu nowego rozdziału w ich historii–– dodaje.

Aby wziąć udział w Konkursie, zainteresowane firmy nie muszą być klientami FedEx Express ani posiadać aktywnego konta wysyłkowego. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są od 15 września do 20 października 2021 r. Lista 15 finalistów zostanie ogłoszona 17 listopada 2021 r. Wtedy też rozpocznie się głosowanie, które pozwoli wyłonić laureatów Nagród Publiczności (People’s Choice Awards). Pełna lista zwycięzców zostanie ogłoszona 26 stycznia 2022 r. Więcej informacji o Konkursie oraz o jego regulaminie można przeczytać na stronie www.fedex.com/grant.

Inicjatywa Small Business Grant Competition organizowana w USA od roku 2012 r., z każdą kolejną edycją obejmuje kolejne kraje. Pierwsza europejska edycja konkursu odbyła się w roku 2016 r. w trzech krajach, natomiast w 2019 r. – w pięciu. W tym roku, po raz pierwszy, FedEx organizuje Konkurs w 16 europejskich krajach, by zapewnić większe możliwości dla małych firm, które wykazują się pasją oraz innowacyjnością w regionie.

[1] Na potrzeby konkursu Belgia oraz Luksemburg liczone są jako jeden kraj.