Europe (Polish)

Od zamówienia do etykiety nadawczej za jednym kliknięciem

FedEx Express wdraża aktualizację narzędzia FSM dla klientów e-commerce w Europie, w tym w Polsce

FedEx Express, spółka zależna FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największa na świecie firma zajmująca się transportem ekspresowym, kontynuuje inwestycje w Europie, aby poprawić doświadczenie klientów wysyłających przesyłki e-commerce.

FedEx Express zaktualizował aplikację FedEx Ship Manager™, umożliwiając klientom prowadzącym sklepy online oparte na platformach takich jak Shopify, BigCommerce lub WooCommerce, synchronizację z narzędziem FedEx Ship Manager™ dostępnym na stronie fedex.com. W najbliższej przyszłości kolejne platformy e-commerce i marketplace’y będą sukcesywnie dodawane do oferty.

Aktualizacja umożliwia firmom realizującym zamówienia online tworzenie przesyłek i dokumentacji za pomocą jednego kliknięcia myszką. Jest to znaczna oszczędność czasu w porównaniu z ręcznym wprowadzaniem niezbędnych do wysyłki danych, przy równoczesnym zachowaniu kontroli nad całym procesem: od pojawienia się zamówienia do druku etykiety nadawczej.

Aktualizacja jest dostępna w 34 krajach i terytoriach w Europie, w tym w Polsce. Umożliwia klientom FedEx:

- zarządzanie przesyłkami e-commerce w FedEx Ship Manager™ bez konieczności ręcznego wprowadzania danych w celu utworzenia etykiet nadawczych,

- synchronizację zamówień z platformą e-commerce, dzięki czemu numery śledzenia przesyłek i szczegóły dostawy są automatycznie widoczne dla odbiorców,

- tworzenie nadań i drukowanie etykiet dla wielu zamówień za pomocą jednego kliknięcia, 

- natychmiastowe generowanie faktur, zawierających informacje niezbędne do przeprowadzenia płynnej odprawy celnej.

“Wdrażając nowe funkcjonalności dla przesyłek e-commerce, dążymy do uproszczenia procesu wysyłki dla naszych małych i średnich klientów” - powiedział Wouter Roels, Senior Vice President Marketing & Customer Experience w FedEx Europe. “W miarę jak nasi klienci coraz częściej stawiają na rozwiązania cyfrowe, ich wymagania rosną. Jesteśmy na dobrej drodze do zapewnienia im wyjątkowych doświadczeń w zakresie obsługi online” - dodał.

Więcej czasu poświęcanego na realizację zamówień e-commerce przekłada się na mniej czasu jaki firmy mogą poświęcić na inne działania, szczególnie te o charakterze strategicznym. Badanie przeprowadzone w 2018 r.[1] wykazało, że małe firmy poświęcały około 500 godzin w skali roku na zarządzanie procesem nadawczym. W tej samej ankiecie 42% właścicieli firm wspomniało, że na każdą pojedynczą przesyłkę przypada więcej niż dwie godziny ich czasu. Ostatecznie te dodatkowe godziny mogą przekładać się na pojawienie się dodatkowych kosztów, a także dłuższy czas dostawy. Niedawna ankieta FedEx przeprowadzona wśród 50 małych i średnich firm potwierdziła, że proces tworzenia przesyłki międzynarodowej jest postrzegany jako czasochłonny. Aktualizacja aplikacji ma na celu znaczne skrócenie czas potrzebnego na tworzenie etykiet do wysyłki, tym samym przyspieszając cały proces przygotowania przesyłki do wysyłki.

FedEx_aktualizacja FSM.jpg

[1] źródło: https://smallbiztrends.com/2018/02/reduce-freight-shipping-costs-small-business.html#:~:text=A%20recent%20survey%20from%20logistics%20company%20Freightos%20found,estimated%20%24100%20in%20labor%20just%20for%20one%20shipment.