Europe (Polish)

Nowy obiekt FedEx Express w Kielcach łączy lokalne firmy ze światowymi rynkami

Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszego sortera oraz strategicznej lokalizacji obiekt wspiera lokalne przedsiębiorstwa w ich krajowej i międzynarodowej ekspansji.

FedEx Express, spółka zależna FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największa na świecie firma zajmująca się transportem ekspresowym, otworzył nowy obiekt magazynowo-biurowy w Kielcach. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszego sortera oraz strategicznej lokalizacji obiekt wspiera lokalne przedsiębiorstwa w ich krajowej i międzynarodowej ekspansji.

Poland_Kielce_new

Nowy obiekt w Kielcach zajmuje powierzchnię ponad 2 600 metrów kwadratowych i obejmuje zarówno magazyn, jak i powierzchnię biurową. Operacje prowadzone są przez 40 bram dla pojazdów kurierskich i pięć dla pojazdów liniowych. Najnowocześniejszy automatyczny sorter może równocześnie skanować i ważyć do 2 000 paczek w ciągu godziny. Przesyłki frachtowe obsługiwane są w wydzielonej części magazynu, wyposażonej w specjalistyczną wagę i skaner.

Obiekt został strategicznie zlokalizowany przy zjeździe z trasy S7, oferując dogodne połączenie zarówno z resztą kraju, jak i Europą. Lokalizacja oferuje również wygodne połączenie z katowickim lotniskiem, z którego wysyłane są przesyłki międzynarodowe do Azji, czy Ameryki Północnej.

“Dla firmy, która działa na rynku od ponad 50 lat, niezmienne pozostaje nasze zaangażowanie w tworzenie nowych możliwości, usuwanie barier i tworzenie rozwiązań, które pomagają klientom rozwijać się" - powiedział Mariusz Mik, Vice President Ground Operations Eastern Europe, FedEx Express. “Inwestowanie w infrastrukturę i udoskonalanie naszej sieci lotniczej i drogowej konsekwentnie odzwierciedla nasze zaangażowanie w dostarczanie naszym klientom najlepszych możliwych usług i zarazem zaspokajanie ich zmieniających się potrzeb”.

Dzięki ponadprzeciętnemu wzrostowi gospodarczemu Europa Środkowo-Wschodnia pozostaje regionem o największym potencjale rozwoju[1]. Od 2020 roku FedEx Express rozbudował, zmodernizował lub wybudował 12 obiektów w sześciu krajach regionu. W samej Polsce nowe obiekty FedEx powstały w Gdańsku, Toruniu, Kaliszu i Jeleniej Górze.

[1] https://www.imf.org/en/Blogs/Articles/2023/01/30/global-economy-to-slow-further-amid-signs-of-resilience-and-china-re-opening