Europe (Polish)

Nowe połączenie lotnicze FedEx Express do Hanoi dla lepszej łączności pomiędzy Europą a Wietnamem

dsc-3919.jpg
nuevo-vuelo-fedex-express-a-hanoi-lr-300x200.jpg

AMSTERDAM, 25 lipca 2018 r. — Nowe połączenie znacząco zmniejszy czas doręczeń pomiędzy Europą a Wietnamem oraz istotnie poprawi czasy tranzytowy dla wszystkich lotów docierających do Hanoi. Unia Europejska (UE) oraz Wietnam finalizują obecnie umowę handlową i inwestycyjną, która ma na celu pogłębienie relacji handlowych między nimi. Wietnam stał się drugim pod względem wielkości partnerem handlowym Unii Europejskiej w Stowarzyszeniu Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN), po Singapurze i przed Malezją. Wartość wymiany handlowej w 2017 r. osiągneła poziom 47,6 mld euro.[1]

Na nowej trasie FedEx Express korzystać będzie z samolotu Boeing B757, latając do i z Hanoi cztery razy tygodniu. Wietnamscy eksporterzy wysyłający przesyłki z Hanoi do najważniejszych centrów biznesowych w Azji, w tym Chin, Singapuru, Malezji oraz Filipin, korzystać będą z najlepszego czasu tranzytowego wynoszącego zaledwie jeden dzień roboczy. Wysyłki do Europy i Ameryki Północnej dotrą do celu w dwa dni robocze. W przypadku wszystkich przesyłek kierowanych do Hanoi, ich czasy tranzytowe zostaną skrócone o jeden dzień roboczy. Przesyłki z Europy dotrą do Hanoi w dwa dni robocze, natomiast przesyłki z Ameryki Północnej docierać będą w trzy dni robocze.

FedEx Express obsługuje Wietnam od roku 1994 i był tam pierwszą międzynarodową firmą świadczącą usługi przewozów ekspresowych do i z kraju.

„Nowe połączenie lotnicze jest dowodem naszego nieustającego zaangażowania w rozwój globalnych możliwości łączenia klientów i tworzenia potencjału do rozwoju dla odbiorców indywidualnych, przedsiębiorców oraz dużych i małych firm. Dzięki ciągłej ekspansji w branżach produkcji i technologii, szybkiemu wzrostowi rynku e-commerce oraz rosnącemu popytowi na usługi w obszarze opieki zdrowotnej, udogodnienia wynikające z uruchomienia nowego połączenia, zwiększają nasz potencjał oraz wspierają dalszy wzrost możliwości wymiany handlowej pomiędzy Europą a Wietnamem” – powiedział Bert Nappier, president of FedEx Express Europe i Chief Executive Officer of TNT.

Najnowsze badania[2] wykonane na zlecone FedEx Express dowodzą, że główne rynki europejskie, jak również Stany Zjednoczone, Chiny oraz Indie, są najważniejszymi rynkami eksportowymi dla małych i średnich przedsiębiorstw z Wietnamu. Liderzy reprezentujący MŚP optymistycznie podchodzą do rozwoju eksportu, twierdząc, iż wsparcie partnerów logistycznych jest kluczowym czynnikiem dla utrzymania tendencji wzrostowych.

[1] Oficjalne źródło: Komisja Europejska: http://trade.ec.europa.eu/doclib/press/index.cfm?id=1875

[2] „Globalność jako nowa lokalność: Zmieniające się modele handlu międzynarodowego małych przedsiębiorstw w Azji Pacyficznej”, zlecone badanie przeprowadzone przez Harris Interactive na rzecz FedEx, lipiec 2018.