Nowe możliwości dostaw dla polskich firm: FedEx Express uruchamia nowe połączenie między Europą a Japonią

FedEx Express Europe, spółka zależna FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największa na świecie firma zajmująca się transportem ekspresowym, ogłosiła dziś uruchomienie nowego międzykontynentalnego lotu między Europą a Japonią, umożliwiającego klientom – także z Polski - jeszcze lepsze bezpośrednie połączenie i dodatkową przepustowość zarówno do Japonii, jak i północnych Chin.

foto-eu-apac-2.jpg

Hoofddorp / Warszawa, 6 października 2021 - FedEx Express Europe, spółka zależna FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największa na świecie firma zajmująca się transportem ekspresowym, ogłosiła dziś uruchomienie nowego międzykontynentalnego lotu między Europą a Japonią, umożliwiającego klientom – także z Polski - jeszcze lepsze bezpośrednie połączenie i dodatkową przepustowość zarówno do Japonii, jak i północnych Chin.

Lot obsługiwany przez Boeinga 777 zwiększy przepustowość między kontynentami o dodatkowe blisko 200 ton tygodniowo. Nowe połączenie realizowane będzie bezpośrednio cztery razy w tygodniu z lotniska Charles-de-Gaulle w Paryżu na międzynarodowe lotnisko Kansai w Osace w Japonii. Następnie samolot poleci na międzynarodowe lotnisko Guangzhou Baiyun w Kantonie (Chiny). Ponadto, raz na tydzień, z lotniska Charles-de-Gaulle poleci samolot, który najpierw wyląduje na lotnisku Changi w Singapurze, a następnie na kantońskim lotnisku Baiyun. Nowe połączenie zapewni blisko 50 ton dodatkowej przepustowości.

Nowe połączenia – wraz z niedawno ogłoszonymi przez FedEx lotami dla przedsiębiorstw eksportujących z rejonu Azji i Pacyfiku – to odpowiedź firmy na wciąż rosnące zapotrzebowanie klientów, szczególnie w przypadku przesyłek e-commerce w regionie. W czerwcu 2021 r. FedEx odnotował wzrost wolumenu przesyłek z obszaru handlu elektronicznym o ponad 1 miliard dolarów rok do roku z Azji i Europy.[1] Polscy klienci w znaczący sposób mogą skorzystać z nowego lotu uruchomionego przez FedEx. Dzięki temu połączeniu firmy działające na szlaku UE-Japonia oraz wewnątrz Azji będę miały łatwiejszy dostęp do rynków APAC – rynków, z których szereg pracuje nad odbudową swoich potencjałów po załamaniu, jakie miało miejsce w 2020 r.[2] Kluczowe korzyści dla polskich i europejskich przedsiębiorstw to:
- Bezpośrednie połączenie z Japonią – klienci skorzystają z dostawy w ciągu 48 godzin do wielu kluczowych miast w Japonii
- Dodatkowa przepustowość na inne rynki APAC – loty zapewnią klientom dodatkową przepustowość dla przesyłek ekspresowych i frachtowych.

„Sprzedaż detaliczna w Internecie w regionie Azji i Pacyfiku wygenerowała około 2,45 biliona dolarów w 2020 r.[3] Biorąc pod uwagę badania szacujące, że sprzedaż e-commerce w tym regionie ma się prawie podwoić do 2025 r.[4], ważne jest, aby europejskie firmy mogły swobodnie korzystać z potencjału wzrostu, jaki oferuje ten rejon” - powiedziała Karen Reddington, prezes FedEx Express Europe. „Najnowsze wzmocnienie naszej sieci oznacza, że europejskie przedsiębiorstwa mogą teraz skorzystać z ogromnych możliwości rozwoju, jakie stwarzają rynki w Japonii i regionie APAC. Firmy mogą polegać na FedEx jako partnerze w rozwijaniu swojej działalności na tym kwitnącym szlaku handlowym”.

„Nowe połączenie to dla wielu polskich firm już działających na azjatyckim rynku szansa na dalsze rozszerzanie swojego biznesu w tym regionie, a dla tych, których jeszcze nie ma na tym rynku, perspektywa ekspansji. W FedEx stawiamy na usługi i rozwiązania, które stwarzają możliwości do rozwoju dla małych i średnich firm, a nowy lot właśnie taką możliwość daje” – powiedział Mariusz Mik, Vice President Ground Operations Eastern Europe, FedEx Express.

Szybko rozwijające się rynki regionu APAC stanowią atrakcyjne miejsce dla wielu polskich i europejskich firm, które chcą poszerzać działalność w tym regionie. Japoński światowy import wzrósł o 28,3% w okresie od maja 2020 r. do maja 2021 r.[5], przy czym Europa odpowiada za 16% całego japońskiego importu (103 mld dolarów).[6] Japonia jest także czwartym co do wielkości rynkiem e-commerce.[7] Jako jeden z wiodących graczy w dziedzinie logistyki ekspresowej w regionie APAC, FedEx obsługuje obecnie ponad 200 lotów tygodniowo pomiędzy regionem APAC a lokalizacjami w regionach Pacyfiku i Europy, łącząc tym samym klientów z krajów UE i APAC z rozległą globalną siecią firmy.

[1] Wyniki finansowe FedEx za IV kwartał roku finansowego (transkrypcja), 24 czerwca 2021 r

[2] Nierównomierne ożywienie: aktualizacja gospodarcza Azji Wschodniej i Pacyfiku, kwiecień 2021 r. | Bank Światowy

[3] Azja odpowiada za prawie 60% światowej sprzedaży detalicznej online | Digital Commerce 360

[4] Sprzedaż e-commerce w regionie Azji i Pacyfiku prawie się podwoi do 2025 r., osiągając 2 biliony USD | Business Wire

[5] Japonia (JPN) eksport, import i partnerzy handlowi | OEC - The Observatory of Economic Complexity

[6] Japonia-UE - statystyki dotyczące międzynarodowego handlu towarami - Statistics Explained (europa.eu)

[7] Top 10 krajów według sprzedaży detalicznej e-commerce, 2020 i 2021 (miliardy i zmiana procentowa) | Insider Intelligence (emarketer.com)