Europe (Polish)

FedEx otworzy nowy globalny hub lotniczy na lotnisku iGA Istanbul

Strategiczna lokalizacja połączy sześć kontynentów i wesprze dalszy rozwój firmy
Obiekt ma zostać oddany do użytku w listopadzie 2024 r.

FedEx Express Europe, spółka zależna FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największa na świecie firma zajmująca się transportem ekspresowym, ogłosiła podpisanie umowy na budowę nowego globalnego hubu lotniczego na tureckim lotnisku iGA Istanbul (IST). Obiekt ma zostać oddany do użytku do listopada 2024 r. Bedzie odzwierciedlał dynamiczny rozwój Stambułu jako strategicznego węzła dla transportów cargo, łącząc przedsiębiorców na sześciu kontynentach.

Tureckie lotnisko iGA Istanbul to wschodząca gwiazda branży lotniczej na świecie. Infrastruktura, możliwości komunikacyjne, zastosowane technologie i lokalizacja sprawiają, że miejsce stanowi globalne centrum dla ruchu pasażerskiego, towarowego i logistyki. Pod względem liczby pasażerów w ruchu międzynarodowym jest to drugi najbardziej ruchliwy port lotniczy na świecie oraz jedno z pięciu lotnisk cargo w Europie.

Obecnie, FedEx obsługuje klientów w Stambule, korzystających z kluczowych międzykontynentalnych szlaków handlowych, współpracując z lokalnym partnerem we wspólnie użytkowanym obiekcie. Nowy obiekt o powierzchni ponad 25 300 metrów kwadratowych - ponad dwa razy większej niż obecna - wzmocni obecność FedEx w regionie. Zwiększy się także niezawodność prowadzonych tam operacji dzięki przeniesieniu wykonywanych na miejscu operacji lotniczych do zespołu FedEx. Obiekt dysponować będzie trzema miejscami dla samolotów FedEx, 32 miejscami dla kurierskich vanów i 7 bramami dla pojazdów liniowych. Zostanie tam również zamontowany najnowocześniejszy sorter, która umożliwi obsługę 3 000 przesyłek na godzinę.

Obiekt został również zaprojektowany z myślą o oddzielnym przetwarzaniu paczek i frachtu. Stanowi to korzyść dla firm, które chcą wysyłać obydwa rodzaje przesyłek za pośrednictwem jednej sieci, przy wykorzystaniu jednego interfejsu. Taka możliwość jest unikalną cechą oferty FedEx w Europie. Oddzielenie obsługi paczek i frachtu zapewnia również efektywność operacyjną, m.in. ograniczając ruch wózków widłowych w codziennych operacjach. Obiekt zapewni również klientom płynniejszą obsługę w zakresie odbioru i nadawania przesyłek.

“Cieszy nas ekspansja na lotnisku w Stambule, która daje FedEx jeszcze silniejszą pozycję w tej strategicznej lokalizacji i otwiera możliwości rozwoju dla klientów prowadzących handel międzykontynentalny” - powiedział Eser Sezek, Vice President Operations na Europę Południowo-Wschodnią, Izrael i Turcję w FedEx Express. "Świadczy to również o naszym silnym i ciągłym zaangażowaniu w rozwój naszej działalności i działalność naszych klientów w regionie. Turcja rośnie w siłę jako jeden z głównych graczy na rynku przewozów towarowych i logistyki”.

” Z przyjemnością ogłaszamy współpracę z FedEx. Fakt, że FedEx zdecydował się ulokować u nas swój nowy globalny hub lotniczy, stanowi odzwierciedlenie pozycji lotniska w Stambule jako strategicznego węzła komunikacyjnego nie tylko dla pasażerów, ale także dla sektora cargo i logistyki” skomentował wydarzenie Kadri Samsunlu, CEO iGA Istanbul Airport. “Jesteśmy przekonani, że nowy obiekt jeszcze bardziej ugruntuje wizję i misję iGA Istanbul Airport oraz zaangażowanie w uzyskanie pozycji globalnego hubu i okna na świat”.

FedEx Express.jpg