FedEx oficjalnym partnerem logistycznym UEFA EURO 2020

FedEx Express podpisał czteroletni kontrakt z UEFA na sponsoring rozgrywek National Team Football

UEFA EURO 2020 Launch Event

Warszawa, 08 kwietnia 2019 r. FedEx Express, podmiot zależny FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największa na świecie firma przesyłek ekspresowych, ogłosił dziś podpisanie nowej, czteroletniej umowy sponsorskiej z UEFA, obejmującej ponad 400 spotkań w ramach ośmiu turniejów, rozgrywanych w 55 krajach Europy. Rozszerzając dotychczasową współpracę z organizacją, FedEx zostanie również oficjalnym partnerem logistycznym rozgrywek UEFA EURO 2020.

FedEx Express od wielu lat występuje jako sponsor rozgrywek UEFA Europa League. Dzięki nowej umowie sponsorskiej UEFA National Team Football i obecności logo marki na stadionach, biletach i podczas wydarzeń towarzyszących, FedEx zamierza jeszcze szerzej docierać do fanów piłki nożnej, ale także swoich klientów i pracowników w Europie.

Jako oficjalny partner logistyczny, FedEx Express wesprze również szereg turniejów rozgrywanych w całej Europie, włączając w to jubileuszowy, 60 turniej UEFA EURO 2020. Będzie to prawdopodobnie rekordowa impreza, pod względem liczby sprzedanych biletów oraz globalnej widowni telewizyjnej, śledzącej rywalizację piłkarzy w 12 miastach, w 12 różnych państwach. FedEx dzięki swojej rozbudowanej sieci dróg i wykwalifikowanemu personelowi, wesprze UEFA EURO 2020 w przygotowaniu i przeprowadzeniu części logistycznej turnieju w 12 lokalizacjach. Wiążące się z organizacją turnieju wyzwania logistyczne stanowią doskonałą okazję do zaprezentowania możliwości FedEx Express międzynarodowej widowni.

„Zaangażowanie w rozgrywki piłki nożnej stanowi centralny punkt naszej strategii w Europie”, powiedział Wouter Roels, senior vice president, International Marketing FedEx Express „Dzisiejszy komunikat dotyczący sponsoringu, stanowi wyjątkowe wyzwanie – jako oficjalny partner logistyczny UEFA EURO 2020, możemy faktycznie wesprzeć organizację turnieju w różnych miastach w Europie, demonstrując przy tym poziom naszych usług logistycznych, a także wartości i możliwości, jakie tworzymy.”

„Cieszymy się, mogąc powitać FedEx Express w gronie sponsorów rozgrywek National Team Football, jako oficjalnego partnera logistycznego” powiedział Guy-Laurent Epstein, marketing director UEFA Events SA.

W ostatnich latach FedEx Express stał się zaufanym i cenionym sponsorem UEFA Europa League oraz udowodnił swoje rozległe możliwości logistyczne na terenie Europie. Jestem pewien, że wiedza i doświadczenie FedEx okażą się nieocenione w okresie poprzedzającym oraz podczas trwania turnieju, który w tym roku, odbędzie się w 12 miastach”. – dodał.

Poza udziałem w turnieju UEFA 2020, FedEx Express zostanie również partnerem rozgrywek National Team Football UEFA. Umowa obejmuje rozgrywki kwalifikacyjne oraz finałowe w latach 2019 oraz 2021, turniej zawodników poniżej 21 lat w latach 2019 oraz 2021, a także mistrzostwa Europy w piłce halowej – Futsal EURO 2022.

Sponsoring rozgrywek UEFA National Team Football w latach 2019 – 2022 uzupełni dotychczasowe zaangażowanie FedEx w rozgrywki Ligi Europy UEFA, w ramach odnowionej we wrześniu 2018 r., trzyletniej umowy sponsorskiej.

O FedEx Express

FedEx Express to największa na świecie firma świadcząca usługi przewozów ekspresowych, oferująca szybki i bezpieczny transport do ponad 220 państw i terytoriów na całym świecie. FedEx Express dysponuje globalną siecią połączeń lądowych i lotniczych pozwalającą na błyskawiczne dostarczanie pilnych przesyłek w określonym dniu i na określoną godzinę, oferując gwarancję zwrotu pieniędzy w przypadku niepowodzenia.

O FedEx Corp.

FedEx Corp. (NYSE: FDX) oferuje klientom indywidualnym oraz firmom na całym świecie szeroki zakres usług w dziedzinie transportu, e-handlu oraz usług dla biznesu. Generując przychody na poziomie 69 miliardów dolarów rocznie, dzięki współpracującym i wspólnie zarządzanym spółkom zależnym, działającym pod marką FedEx, firma oferuje swoim klientom zintegrowaną obsługę. Firma zajmuje stałe miejsce wśród najbardziej podziwianych i cieszących się największym zaufaniem pracodawców na świecie, stale inspirując wszystkich członków swojego liczącego ponad 425 000 osób zespołu, aby „absolutnie i pozytywnie” koncentrowali się na bezpieczeństwie, zachowaniu najwyższych standardów etycznych i zawodowych oraz potrzebach swoich klientów i społeczności, w których funkcjonują. Aby dowiedzieć się więcej na temat sposobów, w jaki FedEx łączy ludzi i możliwości na całym świecie, odwiedź news.fedex.com.

O UEFA

UEFA (Union of European Football Associations) – jest demokratyczną organizacją zrzeszającą 55 krajowych związków piłki nożnej w całej Europie. Jej działania obejmują między innymi zajmowanie się wszelkimi kwestiami związanymi z europejską piłką nożną, promowaniem jej w duchu jedności, solidarności, pokoju, wyrozumiałości oraz uczciwej gry, bez dyskryminacji na tle politycznym, rasowym, religijnym, płci lub z jakiegokolwiek innego powodu. UEFA promuje i chroni standardy etyczne i zasady dobrego zarządzania w europejskiej piłce nożnej. Utrzymuje relacje z interesariuszami zaangażowanymi w europejską piłkę nożną oraz wspiera swoje stowarzyszenia członkowskie.