FedEx Express zwiększa przepustowość sieci lotniczej w Europie i poza nią przed szczytem sezonu wysyłkowego

Na trasie z Paryża do głównych ośrodków miejskich w Europie uruchomiono trzy nowe połączenia, a w przypadku czterech innych, zwiększono przepustowość dzięki wprowadzeniu większych samolotów. Do 20% dodatkowej zdolności przewozowej w skali tygodnia na linii Europa –Stany Zjednoczone w odpowiedzi na wysoki popyt w okresie przedświątecznym.

fedex-express-capacidad-aerea.jpg

Amsterdam, Holandia, 15 listopada 2021 r. - FedEx Express Europe, spółka zależna FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największa na świecie firma zajmująca się transportem ekspresowym, zwiększyła przepustowość europejskiej sieci lotniczej, dodając do siatki połączeń trzy nowe loty, a w przypadku czterech już istniejących zamieniając mniejsze samoloty na większe jednostki. W skali tygodnia zwiększa to możliwości przewozowe firmy na wybranych trasach w Europie o prawie 210 000 kilogramów. W oczekiwaniu na większe wolumeny związane ze świątecznym szczytem wysyłkowym, FedEx Express czasowo zwiększy również przepustowość linii transatlantyckiej. W okresie najbardziej wzmożonego ruchu przedświątecznego dysponować będzie nawet o 20% większą przepustowością na linii Europa – Stany Zjednoczone.

Zmiany w europejskiej sieci lotniczej FedEx Express wprowadzane są etapami, od września 2021 r., poprzez łączenie portu lotniczego FedEx Paris Charles-De-Gaulle (CDG) z głównymi hubami lotniczymi w Europie.

Nowe, dodatkowe loty


  • Paryż-Kijów (Ukraina): powiększenie tygodniowej zdolności przewozowej o 68 000 kg.
  • Paryż -Manchester (Wielka Brytania): powiększenie tygodniowej zdolności przewozowej o 23 500 kg.
  • Paryż-Sztokholm (Szwecja): powiększenie tygodniowej zdolności przewozowej o 60 000 kilogramów.

Nowe samoloty


  • Paryż-Shannon (Irlandia): zastąpienie samolotu ATR42 nową jednostką ATR72-600, zwiększając tygodniową zdolność przewozową o 3 500 kg.
  • Paryż -Praga-Timisoara (Rumunia): zastąpienie mniejszego samolotu typu ATR-72 większą jednostką B737 oraz wydłużenie standardowej trasy Paryż – Praga o rumuńską Timisoarę, zwiększając tygodniową zdolność przewozową o 35 000 kg.
  • Paryż -Wenecja (Włochy): zastąpienie samolotu ATR42 jednostką ATR72, zwiększając tygodniową zdolność przewozową o 5 500 kg.
  • Paryż -Katowice-Warszawa: zamiana dwóch mniejszych jednostek ATR na jeden większy samolot typu B737, zwiększając tygodniową zdolność przewozową o 12 500 kg.

Zmiany stanowią część najnowszych działań inwestycyjnych FedEx Express w sieć lotniczą w Europie. Dzięki niedawno uruchomionemu nowemu transpacyficznemu połączeniu oraz zwiększonej przepustowości pomiędzy Europą a Stanami Zjednoczonymi w okresie szczytu wysyłkowego, firmy wysyłające swoje produkty w Europie lub poza nią zyskają w grudniu blisko milion kilogramów dodatkowej przepustowości w skali tygodnia.

Karen Reddington, prezes FedEx Express Europe, powiedziała: „Najnowsze inwestycje w sieć lotniczą świadczą o naszym zaangażowaniu w rozwój, w tym rozwój naszych klientów oraz wsparcie swobodnego przepływu handlu w czasie, który stanowi wyzwanie dla łańcuchów dostaw i przedsiębiorstw”. Karen dodała: „Wraz z rozwojem zdolności przewozowych do USA związanych ze szczytem wysyłkowym i naszym nowym lotem pomiędzy Europą i Azją, jesteśmy gotowi wspierać naszych klientów w czasie szczytu wysyłkowego i poza nim, niezależnie od tego, czy prowadzą swoje interesy w Europie, czy skupiają się na kierunkach poza nią”.

Mariusz Mik, VP Ground Operations Eastern Europe dodaje: „Dzięki tym inwestycjom jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom w Europie Środkowo-Wschodniej większe możliwości wzrostu i rozwoju ich działalności. Cieszymy się, że możemy wspierać dynamicznie rozwijające się ośrodki gospodarcze Polski, Ukrainy, Czech i Rumunii w osiąganiu ich celów na rynkach europejskich i światowych, szczególnie w czasie zwiększonego popytu i występujących trudności w utrzymaniu łańcuchów dostaw.”

Ponieważ czasie pandemii konsumenci nadal robią zakupy online, oczekuje się, że wielkość szczytu wysyłkowego w sezonie 2021 zrówna się lub przekroczy bezprecedensowy okres świąteczny 2020, co oznaczać będzie zwiększone zapotrzebowanie na możliwości przewozowe. W sierpniu światowy popyt na usługi lotniczych przewozów cargo wzrósł już o 7,7% w porównaniu do poziomów sprzed COVID[1]. Ciągłe wyzwania związane z łańcuchami dostaw, również tymi wykorzystującymi fracht morski, prowadzą do większego popytu na transport lotniczy, ponieważ firmy uzupełniają zapasy w związku z okresem świątecznym.

[1] https://www.iata.org/en/pressroom/2021-releases/2021-09-29-01/