Europe (Polish)

FedEx Express rozwija program lojalnościowy My FedEx Rewards, aby wzmocnić pozycję MSP

231011-PN-FEDEX-39229.jpg

FedEx Express, spółka zależna FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największa na świecie firma zajmująca się transportem ekspresowym, ogłasza poszerzenie programu lojalnościowego My FedEx Rewards o polski rynek. Program skierowany jest do małych i średnich przedsiębiorstw.

My FedEx Rewards to program, który poprzez prosty mechanizm zdobywania i wymiany punktów za wysyłkę wybranych przesyłek, nagradza uprawnionych* klientów za ich współpracę z FedEx. Klienci FedEx, którzy biorą udział w programie, automatycznie gromadzą punkty, które za pośrednictwem strony internetowej, mogą wymieniać na bony upominkowe różnych marek. Program lojalnościowy FedEx nie tylko angażuje samych przedsiębiorców, ale daje im także możliwość reinwestowania zdobytych nagród. Przedsiębiorcy mogą doceniać wysiłki swoich pracowników, przekazując im upominki otrzymane w programie My FedEx Rewards. Nagrody mogą również służyć jako wsparcie dla wybranych inicjatyw społecznych. Dla firm współpracujących z FedEx może to oznaczać wzmocnienie ogólnej wartość ich oferty.

Początkowo program działał jedynie w Stanach Zjednoczonych, dziś mogą z niego korzystać klienci już na blisko 30 rynkach na całym świecie. Sukces programu w Stanach Zjednoczonych jest dowodem na to, że można z powodzeniem nawiązywać trwałe relacje z klientami na całym świecie. Jest to zgodne ze zobowiązaniem FedEx do prognozowania potrzeb klientów i dostarczania im niezrównanych usług zakorzenionych w kulturze firmy.

W Europie program zadebiutował na wybranych rynkach, takich jak Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania czy Wielka Brytania, latem 2023 r. Obecnie My FedEx Rewards jest wprowadzany na kolejne europejskie rynki, w tym na rynek polski.

„Stale poszukujemy nowych sposobów angażowania i wspierania naszych klientów, zwłaszcza małych i średnich firm, które chcą się rozwijać" - powiedział Mariusz Mik, Vice President Ground Operations Eastern Europe, FedEx Express. „My FedEx Rewards to kolejne narzędzie, dzięki któremu możemy nie tylko zachęcać, ale i nagradzać klientów, którzy rozwijają się wraz z FedEx”.

Małe i średnie przedsiębiorstwa stanowią 99% wszystkich firm w Unii Europejskiej. Zatrudniają około 100 milionów osób i odpowiadają za ponad połowę europejskiego PKB. Mają one kluczowe znaczenie dla konkurencyjności Europy, jej ekosystemów przemysłowych, suwerenności gospodarczej i technologicznej oraz stabilności i odporności na wstrząsy zewnętrzne[1].

* Regulamin programu znajduje się na stronie My FedEx Rewards

[1] SMEs (europa.eu)