FedEx Access Award 2021 dla polskiego start-upu Epoxico

Firma z Włocławka z nagrodą w ramach konkursu PRODUKCIK na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo

epoxico-press-r-new.jpg

FedEx Express, spółka zależna FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największa na świecie firma zajmująca się przesyłkami ekspresowymi, przyznała nagrodę FedEx Access Award niewielkiej firmie Epoxico, prowadzonej przez licealistów z Włocławka. Firma otrzymała nagrodę w ramach konkursu Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK za zaprojektowanie, produkcję i dystrybucję naszyjników epoksydowych wykonywanych na indywidualne zamówienie.

Nagrodę wręczono w ramach programu Junior Achievement, który skierowany jest do uczniów szkół średnich oraz studentów i oferuje edukację z zakresu prowadzenia biznesu i przedsiębiorczości. FedEx wspiera Junior Achievement w Europie od ponad dekady poprzez mentoring, programy coachingowe oraz webinaria. Jego uczestnicy pracują w małych grupach wspieranych przez ekspertów z firm partnerskich. Zespoły muszą opracować biznesplan i działania marketingowe, zebrać niezbędne fundusze, a następnie wyprodukować i sprzedać swoje produkty lub usługi.

“Cieszymy się, że możemy przyznać nagrodę FedEx Access Award kolejnemu młodemu, innowacyjnemu przedsiębiorstwu w Polsce. Epoxico prezentuje wartości, które są ściśle powiązane z naszą misją. To one napędzają innowacyjność i mają potencjał łączenia ludzi i rynków” – powiedział Mariusz Mik, vice president Ground Operations Eastern Europe, FedEx Express Europe. “Jest to już trzeci polski finał Junior Achievement wspierany przez FedEx. Nasze blisko 50-letnie doświadczenie w zapewnianiu globalnej łączności sprawia, że dostrzegamy związek między tym, co robimy: łącząc małe firmy i start-upy z rynkami globalnymi oraz międzynarodowymi aspiracjami przedsiębiorców”.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości (Junior Achievement Foundation Poland) jest częścią organizacji Junior Achievement Worldwide – świętującej 102 lata promowania edukacji w zakresie finansów i przedsiębiorczości. FedEx Express wspiera Junior Achievement Europe od ponad dekady, umożliwiając młodym ludziom - równolegle do zdobywania wykształcenia - łatwiejszy dostępu do programów edukacyjnych i zbierania doświadczeń jako przedsiębiorcy.

Globalna przedsiębiorczość to główny obszar, na którym skupiają się działania związane z wolontariatem, wsparciem niepieniężnym i działalnością charytatywną realizowane w ramach programu FedEx Cares. Współpracując z organizacjami non-profit, FedEx stawia sobie za cel wyrównanie szans poprzez łączenie jednostek z nowymi możliwościami, dostarczając wymierne i znaczące korzyści ludziom i społecznościom na całym świecie.