Europe (Polish)

Dla uczczenia 50. rocznicy powstania FedEx staruje z inicjatywą “50 Days of Caring”.

Firma przekroczyła również założenia urodzinowego programu “50 na 50", jakim jest pomoc 50 milionom ludzi do 50-tych urodzin FedEx

MEMPHIS, Tenn., 27 lutego 2023 r. - FedEx Corp. (NYSE: FDX) rozpoczyna odliczanie do 17 kwietnia 2023 r., dnia, w którym firma będzie świętować 50-lecie swojej działalności. W tym czasie członkowie zespołu FedEx na całym świecie będą wspierać swoje społeczności poprzez udział w lokalnych przedsięwzięciach. Ponadto, firma w okresie poprzedzającym rocznicę swojego powstania będzie dzielić się historiami członków swoich zespołów i klientów, a także przybliży światu to, co wydarzy się jeszcze w przyszłości.

FedEx poinformował także, że przekroczył założony cel programu “FedEx Cares 50 na 50", jakim była pomoc 50 milionom ludzi przed 50-tymi urodzinami firmy. Firma planuje uczcić osiągnięcie celu przekazując 50 000 dolarów (USD) organizacji World Central Kitchen (WCK).

“Przez minione 50 lat FedEx zmieniał świat, łącząc ludzi i możliwości. Teraz chcemy uczcić to wydarzenie, dając coś w zamian” - powiedział prezes i CEO FedEx Raj Subramaniam. “Przekroczenie założonego przez nas celu, jakim jest wsparcie 50 milionów ludzi na całym świecie, świadczy o niesamowitym poświęceniu członków zespołu FedEx i naszym nieustającym zaangażowaniu w dostarczanie czegoś więcej niż tylko przesyłek. To także dzielenie się ze światem nadzieją, możliwościami rozwoju i dobrem”.

W ramach uruchomionego w 2019 roku programu FedEx Cares, firma współpracowała z ponad 900 organizacjami non-profit na całym świecie, co przełożyło się na bezpośredni i pozytywny wpływ na ponad 50 milionów ludzi. Członkowie zespołu FedEx angażowali się w prace lokalnych społeczności, w przedsięwzięcia dobroczynne i dostarczali przesyłki rzeczowe do wielu organizacji. Wybrane inicjatywy:

- Wykorzystanie globalnej sieci firmy dla dostaw artykułów pierwszej potrzeby i leków społecznościom znajdującym na terenach dotkniętych klęskami żywiołowymi i kryzysami.

- Spełnianie marzeń młodych przedsiębiorców poprzez inwestowanie w integrację społeczną i kolejne pokolenia przedsiębiorców.

- Priorytetowe traktowanie planety poprzez inwestowanie w innowacyjne rozwiązania mające na celu tworzenie bardziej zrównoważonych miast. To także wspieranie członków zespołów działających na rzecz ochrony środowiska.

- Wolontariat na rzecz lokalnych społeczności, w tym wsparcia inicjatyw zajmujących się potrzebami najmłodszych.

Chociaż cel został przez FedEx osiągnięty, to jeszcze nie koniec. Poprzez inicjatywę “50 Days of Caring” członkowie zespołów na całym świecie są zachęcani do okazywania wsparcia społecznościom, w których na co dzień pracują, np. poprzez wolontariat na rzecz organizacji non-profit lub organizację zbiórek rzeczowych.

“Sukces pierwszych 50 lat naszej działalności i to co udało się nam osiągnąć w obszarze działalności charytatywnej i wolontariatu, inspiruje nas do tworzenia przyszłości, która będzie tak samo przełomowa jak nasze pierwszych pięć dekad” - powiedział Subramaniam. “Ze względu na wszystko, co już osiągnęliśmy, naszym najważniejszym zadaniem będzie przyczynienie się do budowy lepszego świata ".

Aby dowiedzieć się więcej na temat 50. urodzin FedEx, kliknij tutaj.

52650475224_c2ff7dfcad_k.jpg