Europe (Polish)

Badanie FedEx Express: blisko trzy czwarte dorosłych Polaków świąteczne zakupy zrobi w internecie

fedex-peak.jpg

FedEx Express, największa na świecie firma świadcząca usługi przewozów ekspresowych, we współpracy z instytutem badawczym BioStat, przebadała świąteczne plany zakupowe Polaków. Według przeprowadzonego w październiku sondażu, ponad 73% badanych świąteczne zakupy planuje zrobić w sieci.

Wśród najważniejszych powodów takiej decyzji, respondenci wymieniają szeroki asortyment sklepów internetowych (34,8%), bardziej atrakcyjne niż w sklepach stacjonarnych ceny (34,2%) oraz możliwość ominięcia kolejek do kas (27,2%).

„Jako największa firma transportowa świata, z bliska obserwujemy dynamiczny rozwój handlu internetowego zarówno w Polsce, jak i na świecie” – komentuje Łukasz Wróbel, MD Ground Operations, FedEx Express Polska. „Zmiana w nawykach zakupowych konsumentów na całym świecie stanowi silny trend, który wymusza na przedsiębiorcach przystosowanie się do nowych oczekiwań. W FedEx, jesteśmy mocno zaangażowani we wspieranie działających w sieci przedsiębiorców w rozwoju ich biznesów” – dodaje.

Tylko w bieżącym roku FedEx uruchomił 2,500 nowych punktów odbioru osobistego w Wielkiej Brytanii i ponad 600 w Polsce, gdzie nawiązał współpracę z siecią Kolporter. Polsce klienci sklepów internetowych mogą już skorzystać z możliwości osobistego odbioru internetowych zakupów w dogodnym punkcie Kolporter, z opcją płatności przy odbiorze.

Wliczając punkty odbioru osobistego we Francji, Hiszpanii, Belgii i Luksemburgu, uruchomione we współpracy z Mondial Relay, FedEx Express dysponuje łącznie ponad 10,000 punktów detalicznych w Europie i wciąż pracuje nad dalszym rozszerzeniem tej sieci.

Pozytywne dane na temat rozwoju polskiego e-commerce potwierdzają również wyniki cyklicznego badania FedEx European SME Export Report. Tegoroczna edycja ankiety pokazuje, że w polskich małych i średnich firmach, które rozwijają sprzedaż zagraniczną, handel internetowy odpowiada za jedną trzecią generowanych przychodów (34%).