Společnost FedEx Express propojila Prahu s Paříží speciálním regionálním nákladním letounem ATR

Společnost FedEx Express nasadila do evropské flotily nová upravená letadla,
která snižují emise na letech v rámci regionu.

pel-027-tml.jpg

Praha, 13. dubna 2021 – FedEx Express, dceřiná společnost FedEx Corp. (NYSE: FDX) a největší společnost na světě zajišťující expresní přepravu, oznamuje, že do své flotily letadel zařadila speciální turbovrtulové regionální nákladní letadlo. Nový nákladní letoun ATR je první svého druhu a létá na trase Praha–Paříž–Praha čtyři dny v týdnu, čímž propojuje firmy a umožní obchod mezi střední a východní Evropou.

„Letecké technologie a inovace jsou mimořádně zajímavou oblastí a my jsme hrdí na to, že můžeme v Evropě přivítat speciálně konstruované nákladní letadlo. Vyřazování starších letadel a investice do letadel s nejmodernějšími technologiemi přináší společnosti FedEx nejen provozní výhody a vyšší efektivitu, ale zároveň i přispívá ke snižování emisí produkovaných nákladní leteckou dopravou. Modernizace flotily je jedním ze způsobů, jak v krátkodobém horizontu dosáhnout tolik potřebného snížení emisí uhlíku. Směřujeme tak k našemu cíli zajistit do roku 2040 uhlíkově neutrální provoz,“ vysvětluje Mariusz Mik, VP Ground Operations Eastern Europe, FedEx Express.

ATR 72-6007 nabízí nákladní kapacitu 75 m3 a čisté linie jeho trupu jsou optimalizovány pro nákladní dopravu. Velké nákladové dveře umožňují optimální naložení devíti tun nákladu a nabízejí možnost přepravy buď volně loženého nákladu, nebo v režimu ULD (Unit Load Device), a to v rozsahu pěti palet 88 × 108 palců nebo až sedmi kontejnerů LD3. Piloti mohou v letounu ATR 72-600 využívat nejnovější sadu avioniky Standard 3, jež umožňuje průběžné zavádění inovací v kokpitu, které zvýší efektivitu.

Nasazení nového nákladního letounu ATR je povzbudivým krokem pro odvětví logistiky a letecké nákladní dopravy, která nadále podporují globální ekonomiku.