Europe (Polish)

FedEx świętuje 50-te urodziny

Firma świętuje rocznicę swojego powstania wspierając społeczności lokalne, organizując specjalne wydarzenia oraz inicjując powstanie Founder’s Fund


Warszawa, 17 kwietnia 2023 r. - 50 lat temu FedEx Corp. (NYSE: FDX) stworzył branżę, która zmieniła świat. To właśnie 17 kwietnia po raz pierwszy firma przetransportowała przesyłki, realizując tym samym wizję założyciela i Prezesa Fredericka W. Smitha o łączeniu świata. Pół wieku później, FedEx łączy ponad 220 krajów i terytoriów, zatrudnia ponad 530 000 pracowników i nadal jest symbolem innowacyjności, która od początku definiowała jej charakter. Aby uczcić rocznicę powstania, zespół FedEx wspiera lokalne społeczności oraz organizuje wiele wydarzeń na całym świecie.

“To zaszczyt i wyróżnienie pracować z pionierem biznesu jakim jest Fred Smith. To on doprowadził nas do punktu, w którym znajdujemy się dzisiaj” - powiedział President i Chief Executive Officer Raj Subramaniam. “Dzisiejszy dzień to okazja do uhonorowania członków naszego zespołu, którzy realizują nasze zobowiązanie, aby każde doświadczenie FedEx było wyjątkowe - teraz i przez następne 50 lat”.

Świętując urodziny z członkami zespołu i lokalnymi społecznościami

Członkowie zespołu FedEx na całym świecie łączą się, aby wspólnie świętować nie tylko rocznicę powstania firmy, ale i inicjatywę “50 Days of Caring”. To w ramach niej przez ostatnie 50 dni wspierali bliskie im społeczności, poświęcając swój czas i ofiarując zebrane podczas lokalnych zbiórek produkty organizacjom działającym na rzecz osób w potrzebie.

Niezależnie od tego, czy chodzi o budowę domów dla potrzebujących na Węgrzech, czy o transport specjalnych przesyłek dla dzieci we Włoszech, wspieranie innych jest częścią kultury firmy. FedEx jeszcze przed 17 kwietnia 2023r. czyli 50 – leciem istnienia zrealizował, a nawet przekroczył swój urodzinowy cel, jakim była pomoc 50 milionom ludzi na świecie. Aby uhonorować osoby, bez których nie byłoby to możliwe, około 60 pracowników FedEx zostało zaproszonych do wzięcia udziału w specjalnym wydarzeniu jakim było symboliczne otwarcie giełdy w Nowym Jorku w poniedziałkowy poranek, 17 kwietnia.

Dodatkowo wybrane punkty orientacyjne oraz lotniska na świecie, np. w Memphis czy Kuala Lumpur zostały oświetlone na pomarańczowo i fioletowo, czyli barwy FedEx.

Celebrując współpracę z klientami

W celu wyróżnienia i podkreślenia znaczenia klientów z sektora małych przedsiębiorstw dla FedEx, firma zamówiła serię portretów wykonanych we współpracy z fotograf Annie Leibovitz. Seria zatytułowana Driving Passions przedstawia moc i możliwości FedEx uchwycone w portretach trzech małych firm, reprezentujących startupy, innowatorów i przyszłe legendy.

“Jesteśmy dumni z naszej historii, której integralną częścią jest idea łączenia świata – tak, jak dumni ze swoich własnych historii są nasi klienci” - dodała Brie Carere, Chief Customer Officer FedEx Corp. " Seria fotografii podkreśla rolę, jaką zajmują pełni pasji przedsiębiorcy, którzy zmieniają świat - oraz to, w jaki sposób FedEx wspiera małe firmy w ich rozwoju poprzez innowacje.” Unlimited Tomorrow, Terra Beauty Bars i Ginjan Bros. to małe firmy, które zostały wybrane do projektu. Ich sposób działania jest bezpośrednim odzwierciedleniem charakteru marki FedEx - integracyjnego, innowacyjnego i kreatywnego.

Celebrując to, co jeszcze przed nami

Ponieważ FedEx wciąż zmienia całą branżę, firma ogłosiła zmianę sposobu funkcjonowania, łącząc spółki w jeden FedEx.

A dla uczczenia swoich 50-tych urodzin i uhonorowania człowieka, który stworzył firmę, FedEx przeznacza 2 miliony dolarów na uruchomienie charytatywnego projektu o nazwie Founder’s Fund. Beneficjentami programu będą innowacyjni przedsiębiorcy-weterani oraz organizacje non-profit wybrane przez tych członków zespołu FedEx, którzy w sposób wyjątkowy angażują się w wolontariat.

“Dzisiejszy dzień jest ważnym w historii naszej firmy i jestem dumny, że mogę go dzielić z członkami naszego zespołu na całym świecie, w momencie, gdy działamy na rzecz jutra” - dodał Subramaniam.

FedEx50 M Bridge